sobota, 03 červen 2017 15:20

Badatelský kurz sexty a 2. A Doporučený

Napsal(a)

V posledním květnovém týdnu se většina tříd vydala na své odborné kurzy vyplývající z ŠVP, nejinak tomu bylo u sexty a 2. A. Na ně čekal asi ten u studentů méně oblíbený kurz – badatelský MATFYZ. Už jen pouhá představa tří dnů naplněných jen a pouze matematikou a fyzikou mohla způsobit u mnoha jedinců trvalou psychickou újmu. Myslím ale, že k překvapení všech uběhl celý tento kurz poměrně rychle. První den jsme byli díky teodolitu zasvěceni do tajů využití trigonometrie v praxi.

Druhý den jsme se vypravili na dlouhou cestu za úmorného vedra do vědeckého centra Techmania v Plzni. Toto centrum působilo ve srovnání s libereckou IQ Landií, kterou sexta navštívila před několika lety v rámci třídního výletu, poněkud skromně, ale i zde jsme se nejen při vyplnění pracovního listu na téma kmitání naučili spoustu nových věcí.

Třetí a poslední den byl zasvěcen pokusům, které si jednotlivé skupiny studentů dopředu připravily. Na demonstračním stole v areálu Nové Záluží se objevovaly pokusy s různorodou tématikou, například hydrostatický tlak, těžiště nebo elektřina a magnetismus.

Závěrem musím tímto poděkovat za bezchybnou organizaci kurzu Mgr. Šindlerové a věřím, že se jí a jejímu týmu alespoň u některých z nás podařilo odbourat určité předsudky týkající se matematiky.

Tomáš Čapek, sexta

Číst 185 krát Naposledy změněno sobota, 03 červen 2017 15:42

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.